Gdzie szukać oszczędności?

Na początku roku często w naszych planach pojawia się podpunkt by zacząć oszczędzać. Jest to jednak trudne w realizacji i w większości przypadków poza dobrymi chęciami nie udaje się wiele osiągnąć. Pomożemy Ci zacząć oszczędzać i wyrobić sobie nawyki, które ułatwią gromadzenie gotówki. To nie musi być trudne, najważniejsze jest jednak zbudowanie początkowego kapitału i powstrzymywanie się przed najpowszechniejszymi błędami związanymi z nieodpowiedzialnym zarządzaniem pieniędzmi.

Prowadź domowy budżet

Pierwszym krokiem do znalezienia wolnych środków, nawet jeśli wydaje Ci się, że to niemożliwe, jest notowanie wszystkich wydatków. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele pieniędzy pochłaniają drobne, nieplanowane i często niepotrzebne zakupy. Kontrolowanie tego typu transakcji pozwoli Ci zaoszczędzić całkiem pokaźną sumę w trakcie całego miesiąca. Te pieniądze mogą posłużyć do zbudowania kapitału, który będziesz pomnażać inwestując lub korzystając z usług oszczędnościowych. Najważniejsze będzie jednak poznanie swoich faktycznych możliwości finansowych. Dowiesz się dokładnie na co przeznaczasz swoją wypłatę i czy zarządzasz nią w odpowiedni sposób.

Wyznacz cel oszczędzania

Oszczędzanie bez określenia przeznaczenia pieniędzy jest znacznie trudniejsze. Jeżeli z góry wyznaczysz sobie konkretny cel do jakiego dążysz nie tylko chętniej odłożysz zaoszczędzone pieniądze ale będziesz odczuwać nawet niewielki postęp, który przybliży Cię do realizacji planu. Gromadząc pieniądze, bez żadnego celu przede wszystkim narażasz się na wykorzystanie ich w najmniej odpowiednim momencie, wyłącznie pod wpływem chwili. Tak nieprzemyślane zakupy mogą kosztować Cię wiele miesięcy oszczędzania. Warto zatem wcześniej określić na co chcesz wydać swoje ciężko trudem zdobyte oszczędności.

Regularnie odkładaj pieniądze

Myślisz, że nie jesteś w stanie zgromadzić pieniędzy jeżeli nie dysponujesz większą ilością wolnych środków? Oszczędzanie możesz rozpocząć od niewielkich kwot ale odkładanych regularnie. Jeżeli do Twoich nawyków dołączy dbałość o pilnowanie wydatków i gromadzenie zaoszczędzonych pieniędzy możesz oczekiwać widocznych rezultatów nawet w ciągu kilku miesięcy.

Aby ułatwić sobie cały proces budowania kapitału warto pomyśleć o produkcie bankowym, który usystematyzuje Twoje działania i zabezpieczy gotówkę. Świetnym rozwiązaniem dla początkujących są konta oszczędnościowe. Przede wszystkim łączą zalety konta osobistego z depozytem terminowym. Usługobiorca ma swobodę działania z pieniędzmi ulokowanymi na koncie oszczędnościowym z jednoczesnym zachowaniem oprocentowania gotówki. Dzięki temu nie tylko poznasz podstawową ofertę dla oszczędzających ale także systematycznie będziesz powiększać środki dzięki odsetkom – kapitalizowanym na rachunku najczęściej na koniec danego miesiąca.

Które konto oszczędnościowe polecamy?

BGŻ Optima proponuje atrakcyjne konto indywidualne z wysokim oprocentowaniem nowych środków aż do 2,80%. Bank zapewnia brak opłat i elastyczne warunki także w przypadku wypłacania środków z rachunku. Oferta z tak korzystnym oprocentowaniem dostępna jest wyłącznie do 5 lutego bieżącego roku, warto zatem podjąć decyzję zanim warunki zostaną zmienione. Konto założysz w ciągu kilku minut, korzystając z bankowości internetowej.

Na początku roku często w naszych planach pojawia się podpunkt by zacząć oszczędzać. Jest to jednak trudne w realizacji i w większości przypadków poza dobrymi chęciami nie udaje się wiele osiągnąć. Pomożemy Ci zacząć oszczędzać i wyrobić sobie nawyki, które ułatwią gromadzenie gotówki. To nie musi być trudne, najważniejsze jest jednak zbudowanie początkowego kapitału i…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.